This page is a translated version of the page Incubator:Main Page and the translation is 100% complete.
You can read this page in other languages. The language menu is here.
Wikimedia Vakfı
Wikimedia Vakfı

Wikimedia Incubator'a hoş geldiniz!

Burası; Vikipedi, Vikikitap, Vikihaber, Vikisöz, Vikisözlük ve Vikigezgin'in yeni dil sürümlerindeki potansiyel Wikimedia proje vikilerinin düzenlenebildiği, yazılabildiği, test edilebildiği ve Wikimedia Vakfı tarafından barındırılmaya değer olduğunun kanıtlanabildiği Wikimedia Incubator projesidir.

Wikimedia Incubator'daki test vikilerinin kendi viki etki alanları olmasa da, diğer tüm Wikimedia proje vikileri gibi okunarak düzenlenmeleri mümkündür.

Vikiversite'nin yeni dil sürümleri Beta Vikiversite'de; Vikikaynak'ın yeni dil sürümleri ise Eski Vikikaynak'ta yer almalıdır.

Burada tamamen yeni bir proje başlatamazsınız. Mevcut bir projenin yalnızca yeni dilde bir sürümünü başlatabilirsiniz. Yeni bir proje başlatmak istiyorsanız, yeni projeler için tekliflere gidin veya bir test oluşturmak istiyorsanız Wikispore sayfasına bakın.


Yeni bir test viki nasıl başlatılır

Eğer bir projenin yeni bir dil sürümünü oluşturmak için buraya geldiyseniz, konuyla ilgili tüm bilgileri Yardım:Kılavuz sayfasında bulabilirsiniz. Lütfen yerel politika ile ilgili bilgi sahibi olun.

Bazı önemli kurallar:

  • Geçerli bir dil koduna gereksiniminiz bulunmaktadır (kılavuzda açıklanmıştır). Dil kodunuz yoksa almak için başvuruda bulunabilir veya bir Wikimedia vikisi olmayan Incubator Plus 2.0'ı kullanabilirsiniz.
  • Burada bir test vikisinin başlatılması Wikimedia tarafından daha sonra otomatik olarak onaylanacağı anlamına gelmemektedir. Öncelikle Dil kurulu tarafından onaylanması gerekmektedir. Daha fazla bilgi için, Yeni dil başvuruları sayfasına bakın.
  • Sayfaların gelecekte asıl viki projesine aktarılmasına yardımcı olmak adına, lütfen test dilinin adlandırma kurallarına uyun. Tüm test sayfalarınız (şablon ve kategoriler de dahil olmak üzere), (bir ön ek kullanarak) farklı ve tutarlı bir şekilde adlandırılmalıdır.

Incubator'da bulunan bir test vikisine nasıl katkıda bulunulur

Şu an burada test vikisi olan bir dile ilişkin bilginiz varsa, bu test vikisine katkıda bulunmanız kesinlikle önerilmektedir.

Lütfen oluşturduğunuz tüm sayfalara doğru bir önek verin. Önekler hakkında daha fazla bilgi.

2023

İletişim/Yardım:

Wikimedia Vakfı, çokdilli ve özgür içerikli birkaç farklı projeyi yönetmektedir:

Wikipedia Vikipedi
Özgür ansiklopedi
Wiktionary Vikisözlük
Sözlük ve kavram dizini
Wikisource Vikikaynak
Özgür içerikli kütüphane
Wikiquote Vikisöz
Söz dizini
Wikibooks Vikikitap
Özgür ders kitapları ve kılavuzlar
Wikinews Vikihaber
Özgür içerikli haberler
Wikiversity Vikiversite
Özgür öğrenme materyalleri ve etkinlikleri
Wikivoyage Vikigezgin
Özgür çevrimiçi gezi rehberi
Wikispecies Vikitür
Tür dizini
Wikidata Vikiveri
Özgür bilgi tabanı
Wikimedia Commons Wikimedia Commons
Ortak ortam havuzu
Meta-Wiki Meta Viki
Wikimedia proje koordinasyonu