Incubator:Baş Saife

This page is a translated version of the page Incubator:Main Page and the translation is 97% complete.
Outdated translations are marked like this.
You can read this page in other languages. The language menu is here.
Wikimedia Foundation
Wikimedia Foundation

Wikimedia Incubator'ğa hoş keldiñiz!

Tapılğanıñız yer; Wikipedia, Wikibooks, Wikinews, Wikiquote, Wiktionary ve Wikivoyage leyhalarnıñ yañı til sürümlerini tüzete bildigi, yaza bildigi, test ete bildigi ve Wikimedia Foundation tarafından ettilgen Wikimedia Incubator leyhasıdır.

Wikimedia Incubator'daki test wikileriniñ öz wiki etki alanları tapılmasada, diger tüm Wikimedia leyha wikileri kibi oqup tüzetmek mümkündir.

Yañı bir tilde Wikiversity yaratmaq içün Beta Wikiversity saifesine ve Wikisource içün Multilingual Wikisource saifesine qoşulıñız.

Mında tamamen yañı bir leyha başlatamazsıñız. Mevcut bir leyhanıñ yañı tilde bir sürümüni başlatabilirsiñiz. Yañı bir leyha başlatmaq isterseñiz, yañı leyhalar içün tekliflerge ketin ya da bir test etmek isterseñiz Wikispore saifesine qarañız.


Qanday yañı test wiki etile

Siz yañı tilde bir leyha yaratmaq içün mında kelgenseñiz, Help:Manual saifesinde bilgi tapa bilirsiñiz. Ve lütfen yerli siyasetke sayğı beriñiz.

Önemli qaideler:

  • Keçerli bir I:ISO 639.tili kodu (tafsilât etilgen Special:MyLanguage/Help:Manual.the manual). Eğer yapmazsanız, bir içün uyğulanabilirsiñiz ya da Wikimedia olmayan wiki qullanabilirsiñiz Incubator Plus 2.0.
  • Bir sınama wiki başlatması, daha sonra Wikimedia tarafından avtomatik olaraq kabul edileceğini anlamına gelmez; onı ilk kere [m:Special:MyLanguage/Language committee.Til komitesi], [m:Special:MyLanguage/Language committee].tarafından tasarruf etilmeli kerek. Daa çoq malümat içün [[m:Requests for new languages].
  • Lütfen sınama tili içün isim qonumlarını saylañız, saifeleriniñ gelecekteki keçirmelerini gerçek bir wiki projesine yardım etmek içün lütfen. Sınama sayfalarınızın (modüller ve kategoriler dahil olması) tümü tek (önizlik kullanarak) ve sürekli adlandırılması gerekiyor.

Bir test wikige qanday qatqıda buluna bilirsiñiz

Eger mında bilgen bir tiliñizniñ test wikisi bar ise, oña büyük bir yardım ete bilirsiñiz.

Lütfen oluşturğanıñız tüm saifelerge doğrı bir önek berin. Önekler içün daa fazla bilgi.

İletişim/Yardım:

m:Wikimedia.Wikimedia Foundation birçok diğer w:Wikipedia:Multilingual coordination.multilingual ve w:Wikipedia:Copyrights.free-content projelerini çalıştır:

Wikipedia Vikipediya
Azat Entsiklopediya
Wiktionary Vikiluğat
Luğat ve añlamlar
Wikisource Wikisource
Özgür-içerik kitaphanesi
Wikiquote Wikiquote
Ziraatlar koleksiyonu
Wikibooks Wikibooks
Serbest öğretim kitapları ve El Kitapları
Wikinews Wikinews
Serbest-içerik haberleri
Wikiversity Wikiversity
Özgür öğrenme malzemeleri ve faaliyetleri
Wikivoyage Wikivoyage
Özgür internet seyahat rehberini
Wikispecies Wikispecies
tür fihristi
Wikidata Wikidata
Serbest bilim tabanı
Wikimedia Commons Vikianbar
Fayl ve Media
Meta-Wiki Meta-Wiki
Wikimedia projesi koordinasyonu