This page is a translated version of the page Help:FAQ and the translation is 75% complete.
Outdated translations are marked like this.

Часті питання

Це частина Вікіпедії? Що таке Вікімедіа, та чим відрізняється MediaWiki?

Подивіться на ці зображення:

 
Інкубатор Вікімедіа — частина Фонду Вікімедіа, який опікується розвитком різних проектів на зразок Вікіпедії.

Інкубатор та розгляд заявок

Якими є тутешні правила та політики?

Ви можете знайти політики на сторінці Incubator:Policy. Див. також Category:Incubator:Policy.

Як я можу завантажити зображення?

Якщо ви є зареєстрованим користувачем, зазвичай ви можете завантажувати файли через сторінку Special:Upload, однак в цьому проекті вона недоступна. Завантажуйте свої фали на Вікісховище. Більше інформації ви можете знайти на сторінці Інкубатор:Завантаження.

Як я можу почати нову пробну вікі?

Виконуйте інструкції на сторінці Довідка:Керівництво. Врахуйте, що вам обов'язково буде потрібно, щоб для вашої мови був діючий код ISO 639.

Коли наша пробна вікі отримає свій власний сайт?

Після того, як ви надіслали заявку на Мета-Вікі, пробна вікі залишиться в Інкубаторі до тих пір, поки Мовний комітет не схвалить її. Спочатку вікі повинна бути «перевірена на допустимість», що означає, що ця пробна вики в принципі підходить для того, щоб у неї був власний вікі-сайт. Далі ви можете побачити посилання на сторінку стану. Там ви можете легко побачити, що ще повинне бути зроблене. Якщо було зроблено все, що було потрібно, і пробна вікі тут як і раніше активна, вона може бути затверджена. Після твердження пройде якийсь час, перш ніж буде створений запис в багтрекері, і потім ще якийсь час, перш ніж новий вікі-сайт дійсно буде створений.

Як нам розвивати активний пробний проект?

Що писати? І про що писати?

See also the Manual for small and new Wikipedias on Meta. Для пробних Вікіпедій:

  • Ви хочете створити високоякісну енциклопедію. Будь ласка, напишіть декілька підказок для її авторів. Чи є сайти на вашій мові, присвячені тому, як на ній правильно писати? Можливо, ви хочете додати прямо сюди словник або керівництво по граматиці. Розмістіть тут всі матеріали, які можуть бути корисними для авторів статей.
  • Як джерело натхнення в області пошуку тем для написання статей, ви можете скористатися списком статей, які повинні бути в кожному мовному розділі Вікіпедії.
  • Ймовірно, для ваших читачів особливий інтерес представлятимуть статті про регіон, де говорять на цій мові.
    • Географія, Історія, Суспільство, Політика
    • Наука, Технологія, Мистецтво, Релігія, Спорт
  • You can translate articles from other Wikipedias, so long as you attribute the source of the text that you are translating, to satisfy our licensing requirements. This can be done in the edit summary by including a statement such as "translated from the article [[:en:Title]] on the English Wikipedia".

Чому піддомен не працює? Чому URL не перенаправляється в Інкубатор? Як зробити так, щоб запрацювала переадресація?

Для тих пробних вікі, що знаходяться в Інкубаторі, створених на мовах, перерахованих в Special:SiteMatrix, URL перенаправляється на Інкубатор (це червоні посилання в Special:SiteMatrix). Виключення:

  • Вікі, що раніше існували і були закриті (закреслені сині посилання).
  • Вікі на відсутніх тут мовах (в основному, розділи Вікіпедії).
  • Розділи Віківерситету і Вікіджерел.

Ви можете указувати звичайний URL, і він буде перенаправлений на сторінку в Інкубаторі (xyz.wikiproject.org/wiki/Сторінка → incubator.wikimedia.org/wiki/Wx/xyz/Сторінка), але такі параметри, як "action=history", оброблятися не будуть. Базовий URL xyz.wikiproject.org перенаправлятиметься на сторінку Wx/xyz/Головна_сторінка, якщо така існує, і тут спрацює параметр "uselang".

How can we use interwiki links?

For Wikipedia test-projects, you can use interwiki links in the normal format (e.g. [[ru:Page name]] for an interwiki link to the Russian Wikipedia). Wikidata unfortunately does not yet work for Incubator, but there is a bot which updates interwiki links from time to time. Interwiki links in the sidebar from existing Wikipedias to Incubator pages are not possible.

For other projects, you can use interwiki links by adding the project code, e.g. [[en:voy:Page]] for Links to the English Wikivoyage, [[fr:wikt:Page]] for French Wiktionary, and so on.

Префікс

Що таке префікс?

Префікс - це перша частина назви сторінки, якщо ви натиснете на посилання випадкової сторінки, то з великою вірогідністю потрапите на сторінку «Wx/xx/Назва сторінки». Перші два символи позначають проект, потім йде коса лінія (т.з. «слеш»), наступні два або три символи позначають мову, потім знову коса лінія, і нарешті нормальна назва сторінки, якою вона буде після створення окремої вікі.

Prefixes are used in all namespaces for test-wiki content, e.g. "Template:Wx/xx/Template name" and "Category:Wx/xx/Category name". Note that the language code must be lowercase.

Important note: The Help: and Project: (Incubator:) namespaces are reserved for pages serving the entire Incubator. To create a page for the Help: or Project: (e.g., "Wikipedia:") namespace of your test, place the page in mainspace by putting the namespace in after the prefix (e.g., "Wx/xx/Help:Help page" or "Wx/xx/Wiktionary:Project page").

З чого складається префікс моєї пробної вікі?

Він повинен мати вид проект/код

  • Проект: Зазвичай, якщо ви починаєте з Вікіпедії, то використовуєте позначення Wp, але це також може бути і один з наступних проектів: Вікісловник (префікс "Wt/"), Вікіцитати (префікс "Wq/"), Вікіпідручник (префікс "Wb/"), Вікіновини (префікс "Wn/") або Віківояж (префікс "Wy/"). Пробні вікі для Вікіджерел і Віквверситету розташовані у іншому місці: oldwikisource: і betawikiversity:, відповідно.
  • Код: Це код ISO 639 для вашої мови. Для мови повинен бути дійсний код ISO 639 (пошук).

Допоможіть, для моєї мови немає коду ISO!

Дуже шкода, але в цьому випадку ви не зможете створити тут пробну вікі.

  • Ви можете спробувати подати заявку на отримання коду ISO 639.
  • Ви також можете почати свою вікі в проекті Incubator Plus, але ви не отримаєте своєї власної вікі в рамках проектів Вікімедіа.

Чому у всіх сторінок повинен бути префікс?

На це є декілька причин:

  • По-перше, це цілком логічно - якось розділити сторінки між різними мовами пробних вікі.
    Наприклад, якщо одна і та ж сторінка (скажімо, "Europa") має одну і ту ж назву на багатьох і багатьох мовах. Як зрозуміти, до якого з пробних проектів відноситься стаття з такою назвою? І що в цьому випадку робити іншим пробним проектам? Префікси вирішують цю проблему.
  • Як тільки ваш пробний проект отримає свій власний піддомен, всі сторінки з префіксом вашої мови будуть імпортовані туди, сторінки без префіксів - не будуть.
    Сторінки повинні бути саме імпортовані, а не просто скопійовані. Проте, дуже і дуже важко імпортувати сторінки без префікса.
  • Сторінки з префіксами враховуються в інструментах аналізу як ті, що відносяться до вашої мови, сторінки без префіксів - ні.
    Таким чином, ви отримаєте свою власну вікі швидше :-)

Як посилатися на сторінки, у яких є префікси?

The AddPrefix gadget is enabled by default for everyone (since 2022). Using it, you link to prefixed pages with normal link syntax like you would in any other wiki, and it will be converted into prefixed links. For example, [[Page title]] will be converted into [[Wx/xx/Page title|Page title]] automatically.

If you don't have JavaScript enabled, or if you for some other reason wish to edit without the gadget, you need to add the prefix manually to all links, categories and templates when you edit a test wiki.

Я все ще не розумію цього, або Я не знаю, що таке префікс

Спробуйте звернутися за допомогою на портал спільноти.

Нова вікі створена

Наша вікі створена! Але що мені робити далі?

Спершу, ви можете створити обліковий запис в новій вікі (якщо у вас ще не було єдиного облікового запису Вікімедіа) або заповнити сторінку учасника (якщо обліковий запис вже є). Проте, не починайте самі копіювати туди матеріали або редагувати статті! Докладну інформацію про той, хто і як переноситиме звідси інформацію в нову вікі, див. на сторінці Incubator:Importing from Incubator.

На сторінці Special:Statistics лічильник показує дуже маленьке число статей!

Це відома проблема, що число сторінок в нових вікі відображається некоректно. Лічильник оновиться автоматично через деякий час, але може пройти і декілька днів. Якщо проблема не усунулася сама, розробники повинні виконати спеціальний скрипт для її усунення.

Чому деякі сторінки не були імпортовані?

Ви, напевно, судите по числу статей, що відображається на сторінці Special:Statistics або за значенням лічильника {{NUMBEROFARTICLES}}. Це відома проблема, коли кількість сторінок після імпорту відображається некоректно. Отже, подивимося на Special:Allpages, щоб дізнатися справжню кількість (оскільки це не число, а список всіх сторінок). З іншого боку, може опинитися, що після імпорту деякі сторінки відсутні. Це можна виправити в робочому порядку, але все таки можливо, що деякі сторінки як і раніше не перенеслися. Якщо так відбулося, повідомите, будь ласка, про це тому учасникові, який імпортував сторінки у вашу вікі.

Як нам встановити власний логотип?

  • Перш за все, додайте (або виправіть) в цьому списку переклад назви проекту і його девізу своєю мовою, щоб згодом, як тільки у вас з'явиться своя вікі, було можна наново створити логотип, і видалити 5=incubator з рядка.
  • На цій сторінці також дані посилання на деякі поради: завантажите на Вікисховище файл з логотипом, привласнивши йому стандартне ім'я (наприклад, для en.wikipedia це буде файл File:Wikipedia-logo-v2-en.png), і захистіть цей файл (або попросіть когось з правами адміністратора зробити це). Якщо ви не в змозі створити логотип самостійно, цілком можливо, що хтось інший з вищезгаданого списку зробить це за вас; попробуйте розмістити прохання про допомогу на сторінці обговорення галереї логотипів на Вікисховищі, наприклад Commons:Wikipedia/2.0.
  • Не забувайте, що зображення повинне бути шириною 135 пікселів і мати прозорий фон. Коли переконаєтеся, що все зроблено правильно, запитаєте у Багзіллі включення вашого логотипу.

Як нам змінити назву сайту (sitename)?

Запросіть зміну імені сайту в Phabricator.

Яким чином хтось може отримати права адміністратора?

Ви можете запросити тимчасові права адміністратора сторінці запиту на права в Мета-Вікі, або ж ви можете організувати в своїй новій вікі вибори адміністратора, і тоді вже запитати нормальні права адміністратора на тій же самій сторінці, пославшись на результати цих виборів.

Інтервікі-посилання на наш проект не працюють!

Таке часто трапляється для мов, які є новими для Вікімедіа. Проявіть терпіння, - ймовірно, про цю проблему вже повідомлялося, і вона буде вирішена найближчим часом.

Наш проект не потрапив в список Вікіпедій на Мета-Вікі! (або в якийсь аналогічний список)

Не хвилюйтеся, список оновиться в найближчий час. Якщо цього не сталося, то ви завжди можете відкрити нове повідомлення про помилку в Багзіллі (product: Wikimedia Labs; component: wikistats).

Локалізація, інтерфейс і т.п.

Весь інтерфейс англійською мовою - як мені перемкнути його на ту мову, якою я володію?

Спершу, вам потрібно ввійти у систему. Після цього ви зможете дуже просто змінити мову інтерфейсу в своїх персональних налаштуваннях (список десь в середині). Також див. тут інформацію по перекладу інтерфейсу: Special:MyLanguage/Help:Manual#5 Ви також можете змінити мову інтерфейсу іншим спосом — натиснувши на назву Вашої поточної мови інтерфесу, що відображається угорі сторіки, поруч із Вашим іменем користувача.

Чому моєї мови немає в списку на сторінці персональних налаштувань Special:Preferences? / Я вибрав свою мову, але все як і раніше залишилося на англійській?

Це означає, що інтерфейс не перекладений вашою мовою, або перекладений не повністю. Якщо ви готові зайнятися перекладом інтерфейсу, ви можете зробити це на сайті Translatewiki.net (слідуйте інструкціям на сторінці Special:FirstSteps). Див. також статистику локалізації на Translatewiki, а також проект по перекладу сторінок Інкубатора.

На моє питання тут немає відповіді.

Спробуйте поставити питання на порталі спільноти. Якщо відповідь буде корисною, її разом з питанням можна додати сюди.