Welcome

edit

Welcome to the Wikimedia Incubator! At the right there are some important links, and here are some tips and info:

  • If you haven't created a user page yet, please create one with for example babel templates on it.
  • You can select your interface language in your preferences.
  • If you make articles, templates or categories, don't forget to add a prefix!
  • If your knowledge of English is good, you can help with translating pages to other language you know, so more people can understand it!
  • If you want to translate the interface, please go to Betawiki, create an account and follow the instructions you will see.

If you have any questions, feel free to ask it on my talk page.

Greetings, Mardetanha 19:16, 18 October 2008 (UTC)Reply

Wp/krd

edit

Hello Türkocu! I saw you created wp/krd. Unfortunately the language code "krd" is reserved for another language, Kairui-Midiki. This means you can't start a test here. Sorry. SPQRobin 22:52, 19 October 2008 (UTC)Reply

تشكر

edit

Çok ufak bir kaç hata vardı. Ama genelde gayet iyi. Yardımınız için teşekkür ederim. Osmanlıcayı nerede öğrendiniz? --Tarih 06:07, 22 October 2008 (UTC)Reply

Merhaba

edit
  • Merhabalar. Şu sıralar bir dil bilgisi kitabıyla Farça öğrenmeye çalışıyorum. Bir yerde بنیاد کردن fiiline rastlamıştım, biraz sözlük karıştırdım ama bulamadım. Acaba nedir anlamı? Kullanıcı sayfanızdaki {{User fa}} şablonunu görünce bundan istifade etmek istedim. Teşekkürler, iyi çalışmalar.   Burak @ 22:01, 18 January 2009 (UTC)Reply

Teşekkürler

edit

Gagauzca Vikipediye hoş geldiniz. Gagauzcaya yaptığınız ve yapacağınız katkılardan dolayı teşekkür ederim. 266 dilde yayın yapan Vikipediya'nın dilleri arasına sizlerin buraya bir kaç cümlelikte olsa gagauzca madde yazması sayesinde gaguzcada katılacaktır.Gagauzca vikipediye kullanıcı katkıları çok az onun için sizin bu katkılarınız çok değerli lütfen elinizden geldiğince katkı yapmaya çalışın ve biz katkılarımızla gagauzcanın açılmasını sağlayalım.


 
Türkocu , Gagauz wikipedia'ya gösterdiği büyük yardımlarından dolayı Gagauz savaşçısı tarafından DOSTLUK YILDIZI ile ödüllendirilmiştir.

güle güle kullan.--Gagauz savaşçısı

Приглашаем Вас принять участие в работе над статьями Гагаузской Википедии. Нам необходимо больше активных участников для выведения раздела из Инкубатора и создания полноценной Википедии на гагаузском языке. Будем очень признательны Вам за помощь.--Andrijko Z.