Incubator:IP engel muafiyeti

This page is a translated version of the page Incubator:IP block exemption and the translation is 100% complete.
Açıklama, 21 Ağustos 2018'de IP blok muafiyetinden kopyalandı. Daha fazla ayrıntı ve politika için o sayfaya gidin.

ipblock-exempt hakkı verilen kullanıcılar ('ipblock-exempt' kullanıcı grubu) otomatik engellerden, IP adresi engellerinden ve aralık engellerinden (hem küresel hem de yerel) etkilenmez. Ayrıca proxy engelleri ve Tor engellerinden muaftırlar. Bu hak hizmetlilere otomatik olarak atanır,[1] ancak IP veya IP aralığı engellerinden etkilenen IP adreslerinden düzenlemeyi etkinleştirmek için hizmetli olmayanlar için işaret ayrıca eklenmelidir. Hesap kullanmayan düzenleyicilere ipblock-exempt işareti verilemez.

Bazı durumlarda, Vikipedi'lere erişimi sınırlamak için uygulanan güvenlik duvarlarının dar bir şekilde yazıldığını unutmayın. (Örneğin *.wikipedia.org engelleyebilirler.) URL'si incubator.wikimedia.org olan Incubator'a erişimi engelleyemezler. Lütfen burada yerel bir muafiyet talebinde bulunmadan önce Incubator ile erişim yeteneğinizi kontrol edin.

Hizmetler, kendileri de dahil olmak üzere tüm kullanıcılar için bu hakkı ekleyebilir ve kaldırabilir.[1] Normal şartlar altında, kullanıcılar bu hakkı I:AN sayfasından veya e-posta yoluyla talep etmelidir. Bu hakkı veren hizmetli normalde bir seferde 6-12 aydan fazla vermemelidir, ancak talepte bulunan kullanıcı isterse ve burada aktif kalırsa yenilenebilir.

Dipnot

  1. 1.0 1.1 Hizmetliler çoğu amaç için bu hakka ihtiyaç duymazken, Tor üzerinden düzenleme yapmak isterlerse açıkça verilen hakka ihtiyaçları vardır. Bu gibi durumlarda, sistem hizmetlileri bir bürokrata bunu sırf şeffaflık adına yaptığınızı bildirmelidir.

Ayrıca bakınız