Wikicesty mají být především praktickým cestovním průvodcem, na rozdíl od Wikipedie, která úzkostlivě dbá na nezaujatý úhel pohledu. Proto je přirozené a správné popisovat cíle s ohledem na čtenáře, kterým bude v případě českých Wikicest s největší pravděpodobností Čech žijící v Česku (případně Slovák). To znamená například:
- V části věnované dopravě přednostně zmiňujeme, jak se lze do daného místa dostat ze středoevropského prostoru. Tedy píšeme-li o leteckých spojeních do Moskvy, měla by být v ideálním případě nejdříve a nejpodrobněji popsána případná přímá letecká spojení například z Prahy, Bratislavy, Vídně nebo Krakova a až později letecká spojení třeba z Pekingu.
- Popisujeme-li možnost směny peněz, zajímá nás směnitelnost zejména korun a eur.
- Ohledně víz nás především zajímá, zda jsou potřeba pro občany České republiky (případně Slovenské republiky), a pokud ano, kde je lze sehnat v rámci středoevropského prostoru.
- Naopak důležitou informací pro pobyt v cizích zemích je kontakt na český konzulát, případně velvyslanectví.
- Pokud v místě existuje nesnášenlivost či předsudky (zvláště v míře představující bezpečnostní riziko) vůči Čechům, Slovanům, Evropanům, bělochům, … tedy proti naprosté většině čtenářů českých Wikicest, je důležité tuto okolnost patřičně zdůraznit.
- Existují-li v místě body zájmu zaměřené na českou/slovenskou komunitu (Česká centra, restaurace s českým jídlem, český kulturní klub, památníky českých osobností apod.), je vhodné je zmínit.
- Stejně tak může být zajímavou informací přítomnost krajanské (české, slovenské, slovanské, evropské) komunity nebo třeba armády.