Wp/aln/Uetersen

< Wp‎ | aln
Wp > aln > Uetersen
Wp/aln/Uetersen
Uetersen
Uetersen Wappen.png
Lage des Kreises Pinneberg in Deutschland.png
Uetersen Stadtwerkehaus.jpg

Uetersen-i [ˈyːtɐzən] asht fshat në juglindje të Gjermanisë, mes qyteteve Pinneberg dhe Schleswig-Holstein, në breg të lumit Pinnau.

Ka nji sipërfaqe prej 11.41 km2 dhe rreth 17.862 banorë (viti 2007).

Commons-logo.svg
Wikimedia Commons has media related to: