Wp/aln/Gjermania

< Wp‎ | aln
Wp > aln > Gjermania

Gjermania ose Republika Federale e Gjermanisë asht shtet i pamvarun në pjesën qendrore të Europës. Ka nji sipërfaqe prej 357.093 km2 dhe rreth 82,44 milion banorë.

Flamuri i Gjermanisë
Stema e Gjermanisë