Wp/aln/Gjuha malazeze

< Wp‎ | aln
Wp > aln > Gjuha malazeze

Gjuha malazeze ose malazezçja asht gjuhë sllave që flitet prej malazezve në Mal t'Zi dhe në komunën e Malli Igjosh në Serbi. Asht pjesë e serbo-kroatishtes dhe ka dy shkrime: latin dhe qirilik.