Rīga ir Latvijas galvaspilsēta un galvenais industriālais, darījumu, kultūras, sporta un finanšu centrs Baltijā, kā arī nozīmīga ostas pilsēta. Ar 700 00 iedzīvotājiem tā ir lielākā pilsēta Baltijas valstīs un trešā lielākā pilsēta (aiz Sanktpēterburgas un Stokholmas) visā Baltijas jūras reģionā.

Melngalvju un Švābes nami Rīgas Rātslaukumā.

Rīgas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā un tas ir ievērojams ar jūgendstila arhitektūru, kurai pēc UNESCO viedokļa nav līdzīgu pasaulē. Rīga bija viena no 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētām.


Kā nokļūt Edit

Ar lidmašīnu Edit

Rīgas aviosatiksmi apkalpo lidosta "Rīga", kas atrodas samērā netālu no Rīgas centra. No lidostas uz centru kursē 22. maršruta pilsētas autobuss. Kursēšanas intervāls apmēram 15 minūtes. Biļetes cena pērkot e-talonu 1,5 eiro. E-talonus var iegādāties žurnālu kioskos, Rigas satiksme lietotne vai speciālos bankomatos. Iekāpjot autobusā e-talons ir obligāti ir jāvalidē, jo pretējā gadījumā tas braukšanai nav derīgs. Autobusā pie vadītaja biļetes cena 2 eiro (var iegādāties tikai 22. maršrutā). No lidostas uz centru var nokļūt arī ar taksometru.

Ar vilcienu Edit

Rīgas centrālā stacija atrodas Rīgas centrā. Vietējie pasažieru vilcieni kursē arī līdz Valgai, kur tālāk var pārsēsties uz Igaunijas vilcieniem līdz Tallinu u.c. Igaunijas pilsētām. Blakus centrālajai stacijai Centrāltirgus pusē atrodas pilsētas autobusu un trolejbusu pietura. Stacijas laukumā ir taksometru pietura.

Ar auto Edit

Ar autobusu Edit

Rīgas starptautiskā autoosta atrodas Rīgas centrā apmēram 500 metrus no Rīgas centrālās dzelzceļa stacijas. Rīgai ir autobusu satiksme ar daudzām Eiropas valstīm (izņemot Skandināvijas un Vidusjūras reģiona valstis). Blakus autoostai Centrāltirgus pusē atrodas tramvaju pietura.

Kā apceļot Edit

Ar auto Edit

Rīgu var apceļot ar personīgo autotransportu. Ir iespējams to arī nomāt. Rīgā (īpaši centrā) ir plašs maksas autostāvvietu tīkls. Iebraukšana Vecrīgā ar automašīnām ir ierobežota. Rīgā darbojas daudzas taksometru firmas. Taksometriem ir izveidotas arī īpašas stāvvietas.

Ar vilcienu Edit

Rīgas teritorijā ir vairākas pasažieru vilciena stacijas un Centrālā stacija. Pasažieru vilcienus ir izdevīgi lietot, braucot no pilsētas centra uz perifēriju un atpakaļ. Brauciens elektriskajā vilcienā Rīgas teritorijā maksā 0,90 €.

Ar autobusu Edit

Rīgā ir izveidots tramvaju, trolejbusu un autobusu tīkls. To pārvalda SIA "Rīgas Satiksme" (maršruti). Visos sabiedriskā transporta veidos ir vienots tarifs un atmaksas sistēma ar e-taloniem. 90 minūšu biļete cena ir 1,50 €. Pērkot biļeti pie vadītāja, biļetes cena 2 € (iespējams tikai 22. maršrutā). Ir iespējams iegādāties arī dažādas laika biļetes.

Ar velosipēdu Edit

Rīgā ir izveidots veloceliņu tīkls, kas pastāvīgi tiek paplašināts (karte). Vietās, kur nav veloceliņu pilsētā drīkst lēnām braukt arī pa ietvi. Rīgā ir vairāki velosipēdu nomas punkti (piemēram Sixt, Gandrs, Riga Bike Rent u.c.).

Ar kājām Edit

Rīgā, īpaši tās centrā, ir izveidotas plašas ietves, kas ļauj to izstaigāt kājām. Īpaši tas ir nepieciešams Vecrīgā, kur transporta kustība ir ierobežota. Tāpat Rīgā ir daudz parku un zaļo zonu ar gājēju celiņiem. Kājāmgājēji attālākiem posmiem var plaši izmantot arī sabiedrisko transportu. Arī gar Daugavas krastmalu ir izveidoti gājēju celiņi.

Saziņas valoda Edit

Apskates objekti Edit

Darījumi Edit

Iepirkšanās Edit

Virtuve Edit

Dzērieni Edit

Nakšņošana Edit

Drošības pasākumi Edit

Medicīniskā palīdzība Edit

Sakari Edit