Wy/lv/Majota

< Wy‎ | lv
Wy > lv > Āfrika > Austrumāfrikas salas > Majota
noframe
Karte
noframe
Karogs
noframe
Pamata informācija
Galvaspilsēta Mamudzu
Valdība Francijas aizjūras departaments
Valūta Eiro (€) (EUR)
Platība 374 km²
Iedzīvotāji 270 372
Valsts valodas Franču valoda
Reliģija Islāms
Elektrība 220V/50Hz
Tālsarunu kods +262
Interneta domēns .yt
Laika josla UTC+3


Majota ir Francijas aizjūras departaments netālu no Āfrikas, kas atrodas Komoru salu arhipelāgā uz ziemeļrietumiem no Madagaskaras. Tās teritoriāli lielāko daļu sastāda divas salas: lielākā Grantēra (jeb Mahore) un mazākā Ptītēra (jeb Pamanzi) un vairākas mazas saliņas. Majota atrodas Mozambikas šaurumā, Indijas okeānā. Majotas galvaspilsēta un lielākā pilsēta ir Mamudzu.

AprakstsEdit

ReģioniEdit

 
Majotas karte
Majota
Majota sastāv no Lielā Zemes un vairākām salām un saliņām, no kurām lielākā ir un Pamanzi jeb Mazā zeme. Lielo salu ielenc 1100 km² liela lagūna (viena no lielākajām pasaulē), kuru ir izveidojis 160 km garš koraļļu rifs, kas atrodas gandrīz visapkārt Majotai, izņemot 2 vietas - atvērumu austrumos un ziemeļrietumos. Kopumā lagūnā ir izkaisīti arī vairāki simti koraļļu saliņu.

Majota ir pārstāvēta Francijas senātā un Nacionālajā Asamblejā. 2001. gada 11. jūlijā Majota oficiāli kļuva par departamentālo kopienu (franču val. - collectivité départementale), kas tiesiski ir līdzīgs statuss kā aizjūras departamentam ar izņēmumu, ka departamentālā kopiena neietilpst Eiropas Savienībā. Šī statusa maiņa tika apliecināta ar 73% balsu vairākumu referendumā. Uz salas atrodas arī neliels kontingents Francijas ārzemju leģiona. Kopš 2011. gada marta Majota ir kļuvusi par aizjūras departamentu un 2014. gada 1. janvārī tā kļuva par Eiropas Savienības daļu.

PilsētasEdit

 
Šingoni mošeja. Senākā mošeja Francijas teritorijā (16. gadsimts).


Kā nokļūtEdit

Ar lidmašīnuEdit

Ar kuģiEdit

Kā apceļotEdit

Ar autoEdit

Ar vilcienuEdit

Ar autobusuEdit

Ar kuģiEdit

Ar velosipēduEdit

Ar kājāmEdit

Ar lidmašīnuEdit

Saziņas valodaEdit

Apskates objektiEdit

DarījumiEdit

IepirkšanāsEdit

VirtuveEdit

DzērieniEdit

NakšņošanaEdit

Drošības pasākumiEdit

Medicīniskā palīdzībaEdit

ParažasEdit

SakariEdit