Wy/lv/Krievija

< Wy‎ | lv
noframe
Karte
noframe
Karogs
noframe
Pamata informācija
Galvaspilsēta Maskava
Valdība Federāla pusprezidentāla republika
Valūta Krievijas rublis (RUB)
Platība 17 125 187 km²
Iedzīvotāji 146 100 000
Valsts valodas Krievu valoda
Reliģija Pareizticība
Elektrība 220V/50Hz
Tālsarunu kods +7
Interneta domēns .ru
Laika josla UTC+2 līdz +12


Krievija ir federatīva valsts Eirāzijas ziemeļos, precīzāk, Austrumeiropā un Ziemeļāzijā. Tā ir teritoriāli lielākā valsts pasaulē, un pēc iedzīvotāju skaita Krievijas Federācija ir devītā lielākā valsts pasaulē. Krievija robežojas ar Norvēģiju, Somiju, Igauniju, Latviju, Lietuvu, Poliju, Baltkrieviju, Ukrainu, Gruziju, Azerbaidžānu, Kazahstānu, Mongoliju, Ziemeļkoreju un Ķīnu. Tai ir jūras robeža arī ar Amerikas Savienotajām Valstīm un Japānu. No šīm valstīm Krievijas Federāciju atšķir attiecīgi Beringa šaurums un Laperūza šaurums. Krievijas galvaspilsēta ir Maskava. Krievijā ir attīstīts tūrisms.

Apraksts Edit

Reģioni Edit

Pilsētas Edit

 
Pokrovas baznīca pie Nerļas.
  • Maskava – Krievijas galvaspilsēta, slavena ar savu kremli un daudziem citiem tūrisma objektiem.
  • Sanktpēterburga – Pētera I dibināta kā Krievijas impērijas galvaspilsēta ir otra lielākā pilsēta Krievijā, liels rūpniecības, kultūras un tūrisma centrs, slavena ar Ermitāžu, vienu no lielākajiem pasaules mākslas muzejiem, kā arī ar citiem 18. un 19. gadsimta arhitektūras šedevriem.
  • Irkutska – Viena no senākajām Sibīrijas pilsētām, nozīmīgs administratīvais, rūpniecības, kultūras un zinātnes centrs, labākais sākuma punkts ceļojumam uz Baikāla ezeru.
  • Jekaterinburga – Urālu reģiona centrs, viens no lielākajiem Krievijas finanšu, rūpniecības un kultūras centriem, labs apstāšanās punkts Transsibīrijas maģistrāles maršrutā.
  • Kazaņa – Tatarstānas galvaspilsēta un tatāru kulūras centrs, atrodas pie Volgas upes un ir pazīstama ar savu kremli un mošejām.
  • Kaļiņingrada – Bijusī Prūsijas galvaspilsēta, tagad Kaļiņingradas apgabala centrs, pazīstama ar prūšu arhitektūru un Imanuela Kanta kapu. Pilsetā ir apskatāms arī Dzintara muzejs.
  • Novgoroda – Viena no senākajām Krievijas pilsētām, pazīstama kā "viduslaiku republika" un Hanzas tirdzniecības pilsēta, kuru neskāra mongoļu iebrukums. Novgorodā ir lielā mērā saglabājusies viduslaiku pirmsmongoļu apbūve ar savdabīgu baznīcu arhitektūru, kas tagad ir ieskaitīta UNESCO mantojuma fondā.
  • Pleskava – klusa, mājīga pilsēta ar senu vēsturi, un unikāliem 12-16. gadsimata arhitektūras pieminekļiem un viduslaiku freskām. Senās pilsētas apbūvi papildina mūsdienu gleznainie parki Pleskavas upes krastos.
  • Vladimira – Viena no Krievijas Zelta apļa pilsētām, kas ir saglabājusi 12-13. gadsimta baltakmens celtniecības šedevrus. Vladimiras baltakmens arhitektūras pieminekļi ir iekļauti UNESCO mantojuma fondā.

Kā nokļūt Edit

Ar lidmašīnu Edit

No Rīgas ir tiešais airBaltic reiss uz Maskavu (Maskavas Šeremetjevas starptautiskā lidosta), kā arī uz Kaļiņingradu (Hrabrovas lidosta), Kazaņu (Kazaņas starptautiskā lidosta), Sanktpēterburgu (Pulkovas lidosta) un uz Sočiem (Soču starptautiskā lidosta).

Ar vilcienu Edit

Ar auto Edit

Ar autobusu Edit

Ar kuģi Edit

Kā apceļot Edit

Ar auto Edit

Ar vilcienu Edit

Ar autobusu Edit

Ar kuģi Edit

Ar velosipēdu Edit

Ar kājām Edit

Ar lidmašīnu Edit

Saziņas valoda Edit

Apskates objekti Edit

Darījumi Edit

Iepirkšanās Edit

Virtuve Edit

Dzērieni Edit

Nakšņošana Edit

Drošības pasākumi Edit

Medicīniskā palīdzība Edit

Paražas Edit

Sakari Edit