Wy/lv/Dienvidāfrika

< Wy‎ | lv
Wy > lv > Āfrika > Dienvidu Āfrika > Dienvidāfrika
noframe
Karte
noframe
Karogs
noframe
Pamata informācija
Galvaspilsēta Keiptauna
Valdība Parlamentāra republika
Valūta Dienvidāfrikas rands (ZAR)
Platība 1 221 037 km²
Iedzīvotāji 57 725 600
Valsts valodas Angļu, afrikaneru, isizulu u.c. valodas
Reliģija Kristietība
Elektrība 220V/50Hz
Tālsarunu kods +27
Interneta domēns .za
Laika josla UTC+2


Dienvidāfrika ir valsts Dienvidu Āfrikā. Ziemeļos robežojas ar Namībiju, Botsvanu un Zimbabvi, ziemeļaustrumos ar Mozambiku un Svatini. Valsts centrālajā daļā atrodas anklāvs - Lesoto Karaliste. Dienvidāfrikas rietumu krastu apskalo Atlantijas okeāns, bet austrumu un dienvidu krastus apskalo Indijas okeāns. Valsts atrodas mērenā subtropu joslā. Aptuveni trīs ceturtdaļas no visiem Dienvidāfrikas iedzīvotājiem ir melnādainie. Dienvidāfrikā ir vienpadsmit oficiālās valodas. Dienvidāfrika ir viena no vadošajām valstīm pasaulē, kur iegūst un eksportē zeltu, akmeņogles, dimantus, platīnu un vanādiju. Valstij ir trīs galvaspilsētas: Pretorija ir administratīvā galvaspilsēta, Blumfonteina ir tiesu varas galvaspilsēta un Keiptauna ir likumdošanas galvaspilsēta. Lielākā pilsēta ir Johannesburga.

Apraksts edit

Reģioni edit

 
Dienvidāfrikas karte
Hautena
Šeit atrodas Pretorija, valsts administratīvā galvaspilsēta, un Johannesburga, kas ir šīs Dienvidāfrikas provinces valdības un tūrisma centrs.
Rietumkāpa
Keiptaunas īpatnības; vīnaudzētavas pie Stellenbosas; Ofērbērhas vaļu piekraste; Adatas rags — Āfrikas dienvidu punkts, kur satiekas Atlantijas un Indijas okeāni; un Kapzemes augu bioģeogrāfiskais apgabals. „Dārzu ceļš” (Garden route), viens no valsts galvenajiem galamērķiem, iet caur Moselbāju gar dienvidu piekrasti līdz Portelizabetai un ietver tādas pilsētas kā Knisnu un strausu galvaspilsētu Oudshurnu.
Austrumkāpa
Šajā provincē atrodas, Dārzu ceļa turpinājums, kas pazīstams kā Cicikama, kurā atrodas iespaidīgais "Savvaļas krasts" (Wild Coast), lieliskas pludmales pie Portelizabetas, Īstlondonas un Džeferisbejas, Dienvidāfrikas sērfošanas mekka un nacionālie parki tādi, kā Eddo Elefantas un Cicikamas nacionālie parki.
Ziemeļkāpa
Šī ir lielākā province ar vismazāko apdzīvotību. Provinces galvaspilsēta Kimberli ir pazīstama ar saviem dimantiem un "lielo caurumu". Apingtona ir otra lielākā provinces pilsēta. Šeit ir laba iespēja apmeklēt Kalahari tuksnesi, Kgalagadi pārrobežu parku un Augrabisa ūdenskritumu uz Oranžas upes, kā arī Aiaisas Rihtersveldas pārrobežu parku un Karū pustuksnesi.
Frīsteita
Galvaspilsēta Blumfonteina, kur atrodas arī Augstākā apelācijas tiesa un Augstākā tiesa nekonstitucionālajos jautājumos (Satversmes tiesa kopš 1994. gada atrodas Johannesburgā). Pasaules mantojuma vieta "Vredefortas krāteris", kur apskatāmas lielākā un senākā meteorīta triecienkrātera paliekas.
Kvazulu-Natāla
Durbana, lielākā provinces pilsēta un trešā lielākā Dienvidāfrikā, dienvidāfrikāņiem ir populārs piekrastes brīvdienu galamērķis. Drakonu kalnu grēda ir laba vieta, kur doties pārgājienos, un Tugelas ūdenskritums ir otrais augstākais ūdenskritums (948 metri) pasaulē.
Ziemeļrietumi
Ristenburga ir slavena ar Sansiti (Sun City) un Pilanesbergas medību rezervātu.
Mpumalana
Provinces galvaspilsēta Mbombela ir vārti uz Mozambiku un Krīgera nacionālā parka dienvidu daļu. Province piedāvā apceļot arī Drakonu kalnu nogāzi ar Blaidas upes kanjonu, trešo lielāko pasaulē.
Limpopo
Provinces galvaspilsēta Polokvane (agrāk pazīstams kā Pītersberha) ir labs sākuma punkts, lai apmeklētu Krīgera nacionālā parka ziemeļu daļu un Zimbabvi.

Pilsētas edit

 
Labās cerības cietoksnis Keiptaunā (17. gadsimts).


Kā nokļūt edit

Ar lidmašīnu edit

Ar vilcienu edit

Ar auto edit

Ar autobusu edit

Ar kuģi edit

Kā apceļot edit

Ar auto edit

Ar vilcienu edit

Ar autobusu edit

Ar kuģi edit

Ar velosipēdu edit

Ar kājām edit

Ar lidmašīnu edit

Saziņas valoda edit

Apskates objekti edit

Darījumi edit

Iepirkšanās edit

Virtuve edit

Dzērieni edit

Nakšņošana edit

Drošības pasākumi edit

Medicīniskā palīdzība edit

Paražas edit

Sakari edit