Wy/lv/Burundija

< Wy‎ | lv
Wy > lv > Āfrika > Austrumāfrika > Burundija
noframe
Karte
noframe
Karogs
noframe
Pamata informācija
Galvaspilsēta Gitega
Valdība Unitāra prezidentāla republika
Valūta Burundijas franks (BIF)
Platība 27 834 km²
Iedzīvotāji 10 524 117
Valsts valodas Kirundi un franču valoda
Reliģija Kristietība
Elektrība 220V/50Hz
Tālsarunu kods +257
Interneta domēns .bi
Laika josla UTC+2


Burundija ir valsts Austrumāfrikā uz dienvidiem no ekvatora. Robežojas ar Ruandu ziemeļos, Kongo Demokrātisko Republiku rietumos un Tanzāniju austrumos. Ruandai nav jūras robežas. Aptuveni 80% no iedzīvotājiem ir huti, bet no atlikušajiem lielākā daļa ir tutsi. Aptuveni 1% veido arī teritorijas pirmiedzīvotāji no tva pigmeju cilts. Valsts valodas ir kirundi un franču valoda. Plaši tiek izmantota arī svahili valoda. Dominējošā reliģija ir kristietība, galvenokārt Romas Katoļu baznīca, kā arī daudzi ir pievērsušies tradicionālajām ticībām. Burundijas galvaspilsēta ir Gitega, bet lielākā pilsēta ir iepriekšējā galvaspilsēta Bužumbura.

Apraksts edit

 
Ruandas karte
Burundija
Burundija atrodas Āfrikas centrālajā daļā uz austrumiem no Kongo Demokrātiskās Republikas uz plakankalnes starp Kongo un Nīlas baseiniem. Plakankalnes augstums svārstās no 772 līdz 2 670 metriem virs jūras līmeņa, bet vidējais augstums sasniedz 1 707 metrus virs jūras līmeņa. Ar kopējo platību 27 834 km², tā ir 146. lielākā valsts pasaulē. Izmēra ziņā tā ir līdzīga Haiti un Ekvatoriālai Gvinejai. Augstākā virsotne valstī ir Hehas kalns (2670 m). Lielākais ezers valstī ir Tangaņikas ezers.

Burundija atrodas subekvatoriālajā klimata joslā. Pēc Kopena klimata klasifikācijas Burundijā valda silts Tropiskais musonu klimats (Am). Burundijā gadā ir divas lietus sezonas, kuras ilgst no februāra līdz maijam un no septembra līdz novembrim, kā arī divi sausuma periodi kuri ilgst no jūnija līdz augustam un no decembra līdz janvārim. Vidējā gaisa temperatūra gadā svārstās no 23 °C līdz 17 °C un temperatūra ir pārsvarā mēreni silta, taču ir atkarībā no atrašanās vietas, kalnainajos apvidos ir vēsāks, bet līdzenumā temperatūra sausuma periodos var pārkāpt 30 °C.

Pilsētas edit

 
Livingstona - Stenlija akmens pie Tangaņikas ezera.

Kā nokļūt edit

Ar lidmašīnu edit

Ar vilcienu edit

Ar auto edit

Ar autobusu edit

Kā apceļot edit

Ar auto edit

Ar vilcienu edit

Ar autobusu edit

Ar kuģi edit

Ar velosipēdu edit

Ar kājām edit

Saziņas valoda edit

Apskates objekti edit

Darījumi edit

Iepirkšanās edit

Izklaide edit

Virtuve edit

Dzērieni edit

Nakšņošana edit

Drošības pasākumi edit

Medicīniskā palīdzība edit

Paražas edit

Sakari edit