Wy/lv/Austrālija

< Wy | lv
Wy > lv > Okeānija > Austrālija
noframe
Karte
noframe
Karogs
noframe
Pamata informācija
Galvaspilsēta Kanbera
Valdība Parlamentāra demokrātija un konstitucionāla monarhija
Valūta Austrālijas dolārs (AUD)
Platība 7 617 930 km²
Iedzīvotāji 25 155 300
Valsts valodas Angļu valoda (de facto)
Reliģija Kristietība
Elektrība 220V/50Hz
Tālsarunu kods +61
Interneta domēns .au
Laika josla UTC+8 līdz +10,5


Austrālija ir Okeānijas reģiona valsts Klusā okeāna dienvidrietumos. Pēc platības tā ir sestā lielākā valsts pasaulē. Austrālija ir vienīgā valsts pasaulē, kuras teritorija aizņem visu kontinentu. Austrālija kontrolē arī Tasmaniju un vairākas mazākas salas Indijas un Klusajā okeānā. Kopš 1933. gada Austrālijas valdība ir izteikusi teritoriālas pretenzijas uz Austrālijas Antarktisko Teritoriju. Austrālijas tuvākās kaimiņvalstis ziemeļos ir Indonēzija, Austrumtimora un Papua-Jaungvineja, ziemeļaustrumos — Zālamana Salas, Vanuatu un Jaunkaledonija, bet dienvidaustrumos — Jaunzēlande. Austrālijas galvaspilsēta ir Kanbera.

Apraksts

edit

Reģioni

edit
 
Austrālijas karte
Jaundienvidvelsa un Austrālijas galvaspilsētas teritorija
Austrālijas visblīvāk apdzīvotajā štatā atrodas valsts lielākā pilsēta Sidneja, un tās apkārtnē izvietojas galvaspilsēta Kanbera. Štata piekrastes rajoni piedāvā bezgalīgas smilšu pludmales blakus klusām piekrastes pilsētiņām. Lielā Ūdensšķirtnes grēda stiepjas no ziemeļiem uz dienvidiem pāri visam štatam, iekļaujot sevī UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā esošos Zilos kalnus, kā arī Austrālijas lielākos slēpošanas kūrortus Sniega kalnos. Tālāk uz rietumiem kontinenta iekšienē plešas lauksaimniecības līdzenumi, kas vēl tālāk pāriet tuksnesī.
Ziemeļu teritorija
No sarkanajiem tuksnešiem ap Uluru un Alisspringsu līdz Dārvinai un Kakadu nacionālā parka tropiskajām teritorijām, Ziemeļu teritorija ir pārsteidzoši skaista un vieglāk pieejama nekā jūs domājat.
Dienvidaustrālija
Slavena ar izsmalcinātajiem Barosas ielejas vīniem, Flindersa kalnu grēdas skaistumu un "baznīcu pilsētas" Adelaides pasākumiem un kultūru.
Kvīnslenda
Slavena ar saviem saulainajiem, siltajiem laika apstākļiem, Kvīnslenda piedāvā apmeklēt piekrastes rajonu no Goldkostas relaksējošās atmosfēras līdz Lielajam Barjerrifam un rosīgajai Brisbenas pilsētai. Šeit atrodas arī Daintrijas nacionālā parka tropu lietus meži un Vaitsandejas salu kūrorti. Mazapdzīvotie iekšējie rajoni dod unikālu pieredzi pārvietoties pa bezceļiem un interesantas tikšanās ar vietējiem iedzīvotājiem.
Tasmanija
Atdalīts no cietzemes ar Basa jūras šaurumu, kalnainais Tasmanijas štats ir pazīstams ar skaisto Kreidla kalnu rietumos, pludmalēm austrumos un tuksnesi dienvidos. Hobārta ir otra senākā eiropiešu pilsēta Austrālijā, un daudzas vēsturiskās vietas vēl joprojām ir saglabājušās.
Viktorija
Nelielo un pievilcīgo Viktorijas štatu raksturo gan sērfošanas pludmales gar dienvidrietumu un centrālo piekrasti, gan zaļojošie lauksaimniecības lauki, gan arī fotogēnie nacionālie parki. Valsts un Viktorijas štata sporta, iepirkšanās, modes un virtuves galvaspilsēta ir Melburna.
Rietumaustrālija
Milzīgs štats. Štata dienvidrietumos izvietojas galvaspilsēta Pērta. Margaretas upe, Olbani vīnaudzētavas un citas skaistas ainavas ir meklējamas uz dienvidiem. Štata ziemeļos atrodas tropu zona un Brūmas pludmales. Mazas pilsētiņas, saimniecības ceļu malās, kalnrūpniecības ieguves vietas un nacionālie parki ir izkaisīti lielos attālumos pa visu štatu.

Pilsētas

edit
 
Bredšo klints petroglifi Rietumaustrālijā.

Kā nokļūt

edit

Ar lidmašīnu

edit

Ar vilcienu

edit

Ar auto

edit

Ar autobusu

edit

Ar kuģi

edit

Kā apceļot

edit

Ar auto

edit

Ar vilcienu

edit

Ar autobusu

edit

Ar kuģi

edit

Ar velosipēdu

edit

Ar kājām

edit

Ar lidmašīnu

edit

Saziņas valoda

edit

Apskates objekti

edit

Darījumi

edit

Iepirkšanās

edit

Virtuve

edit

Dzērieni

edit

Nakšņošana

edit

Drošības pasākumi

edit

Medicīniskā palīdzība

edit

Paražas

edit

Sakari

edit