Wy/et/Tallinn

< Wy‎ | et
Wy > et > Tallinn

Tallinn on Eesti pealinn ja suurim linn.

Saabumine Edit

Lennukiga Edit

Tallinna Lennart Meri lennujaama toovad alla 10 Estonian Airi lennuliini ning mitmed teiste firmade lennukid (sh airBaltic, Lufthansa ja Aeroflot).

Laevaga Edit

Tallinn asub Läänemere ääres, tihe laevaliiklus käib teiselpool Soome lahte asuva Helsingi vahet.

Rongiga Edit

Tallinnase sõidavad rongid Tartust, Pärnust, Narvast, Viljandist, Võrust, Valgast, Paldiskist, Keilast, Peterburist ja Moskvast.

Transport Edit

 
Kaasaegne Tallinna troll

Tallinnas on võimalik liigelda trammi, trolli ja liinibussiga. Graafikud ja liinid on saadaval veebilehel. Enamasti on peatuses ootepaviljon linna kaardi ning graafikuga, osad peatused on aga märgistatud liiklusmärgiga "Ühistransport". Tallinna ühistransport on üldjuhul usaldusväärne, vahel esineb kergeid graafikust kõrvalekaldumisi.

Tallinna ühistransport on tasuta Rahvastikuregistrisse kantud Tallinna elanikele, kõigile Eesti Vabariigi õpilastele ja üle 65-aastastele elanikele. Teised saavad osta pileti juhilt 1,60 € või kasutada spetsiaalset kiipkaarti (Ühiskaart), mida saab osta R-kioskitest, postkontoritest ja supermarketite infolettidest 2 €. Raha saab laadida kaardile R-kioskis või interneti kaudu. Ühistransport on tasuta ka TallinCardi omanikele Tallinn kaardi.

Vaatamisväärsused Edit

Tallinna keskaegne vanalinn on kantud UNESCO kultuuripärandi nimekirja. Linnas on arvukalt muuseume, alates Eesti suurimast kunstimuuseumist Kumust ning lõpetades Vabaõhumuuseumiga Rocca al Mares. Samuti tegutsevad Tallinnas loomaaed ja botaanikaaed. Linna territooriumile jääb Aegna saar.

Mida teha Edit

Muuseumid Edit

  • Muuseum Viru hotell ja KGB (külastada koos giidiga), Viru väljak 4 (asub üleval korrusel Viru). ☎ (+372) 6809300. Simple ikoon time.svg suvel iga päev 10,00-18,00 kohta isegi tundi, nõutav müüki. Pilet 7 eurot. Muuseum, mis asub ülemisel korrusel Hotel Viru. Seal saladus ja kättesaamatud korrusel asus KGB. Nüüd on kättesaadav turistidele kaaluma kõiki saladusi... Vaata toad, edasi vene baasi dannyh. Ekskursiya ühel päeval on vaja registreeruda eelnevalt. Kokkuvõttes - lõbus, kuid veidi kallim ja ebapiisav. Mõnevõrra kompenseeris suurepärane vaade ülevalt korrusel. Mis pilet muuseum saab samal päeval saada disko ööklubi prigostinichny Cafe Amigo.

Tasuta kontserti kirikutes Edit

Muide, mõnel kirikutes perioodiliselt läbima ühe tunni tasuta kontserti:

  • Pühavaimu - 18:00, reede jõulud
  • St Charles - 17:30, neljapäev
  • Toomkirik - 11:00, reede
  • Michael - mõnikord varahommikul
  • Püha Aleksander Nevski - mõnikord eri aegadel
  • Jaani - mõnikord jõulude või uusaasta (harva)

Teatrid Edit