Wt/lmo/tela lì

< Wt‎ | lmoWt > lmo > tela lì

Flag of Milan.svg Lombard

  Locuzzion de averb e pronom

===  Averbi=== +====  Pronom====
tela lì "f" (pl. ti lì) - scrivud con la "Noeuva Ortografia Lombarda " - dialet: MI-

maschil ► tel là
  1. locuzzion che la serviss de fà notà quaicoss che l'è lontan che 'l ven indicad o mostrad.

ALTER MANERE DE SCRIVER

Singolar Plural Ortografia Dialet
tela lì (1)
tala lì (2)
ti lì (1)
 ??? (2)
Noeuva Ortografia Lombarda (1) MI-


(2) PV-

tèl lì ti lì Milanesa classica MI-
? ? Scriver lombard -

 Traduzzion

 Riferiment