Wt/lmo/finid

< Wt‎ | lmoWt > lmo > finid

Flag of Milan.svg Lombard

  Vos verbal

finid - scrivud con la "Noeuva Ortografia Lombarda "

  1. Vos del verb finì, moeud participi, temp passad,
►varda finì/conjugazzion

  Agetiv

finid m (pl:finid) - scrivud con la "Noeuva Ortografia Lombarda "- dialet: MI-

feminil ► finida
  1. rivad a la soa fin

ALTER MANERE DE SCRIVER

Singolar Plural Ortografia Dialet
finii finii Milanesa classica MI-
? ? Scriver lombard -

  Sillabazzion

fi | nìd

  Parnonzia

sing/pl: IPA: fi'ni: (dialet: MI- )

 Etimologia / Derivazzion

la gh'è nò l'etimologia; se te voeuret, tàcheghela


 Traduzzion

 Riferiment

  • a gh'inn nò i riferiment; se te voeuret, tàcheghij