Wt/lez/Зун

< Wt‎ | lez
Wt > lez > Зун

Лезги

Гафунин патахъай

  • тIварцин эвэз я
  • лугьун: [zun], [zuŋ]

Гафунин аладун

Синонимар

Мисалар

Падежар

падежар садвилин кьадар
absolutive зун
ergative за
genetive зи
dative заз
adessive зав
adelative завай
addirective завди
postessive захъ
postelative захъай
postdirective захъди
subessive зак
subelative закай
subdirective закди
inessive -
inelative -
superessive зал
superelative залай
superdirective залди

Маса чIалариз элкъуьнар

azərbaycanca: mən
Deutsch: Ich
English: I, me
français: je
русский: я
türkçe: ben