Wq/mk/Викицитат

< Wq‎ | mk
(Redirected from Wq/mk/Главна страница)
Wq > mk > Викицитат

Добредојдовте на Викицитат! edit

збирка на значајни поговорки, фрази и цитати што може да ги уредува секој

имаме 2 статии на македонски јазик

Избран цитат за оваа седмица edit

„Сегашните катастрофи полесно се поднесуваат од оние што ни се закануваат во иднина“

Пјер Питу

Содржина edit

Филмови

ликови од филмови  - филмови по земја  - филмови по година  - филмови по жанр  - ТВ серии / сите

Цртани Филмови

цртани по година  - цртани по земја  - аниме  - анимирани серии / сите

Познати Личности

актери  - воени водачи  - новинари  - критичари  - музичари  - писатели  - политичари  - поети  - режисери  - спортисти  - научници  - филозофи / сите

Книжевни Дела

прозни дела  - поетски творби  - драми  - филмски адаптации на литературни дела / сите

Ликови

од литературни дела  - од филмови / сите

Поговорки и Изреки

англиски  - грузиски  - еврејски  - казахстански  - кинески  - латински  - германски  - полски  - руски  - украински  - француски  - јапонски / сите

Истакнати Написи

љубов  - војна  - жени и мажи  - среќа  - Македонија  - живот  - сон  - цинизам  - мудрост  - пријателство  - слобода  - музика  - смрт  - човек / сите

Збратимени Проекти edit

 
 

Ризница

 

Википедија

 

Викикниги

 

Викиуниверзитет

 

Викиизвор

 

Мета-Вики

 

Википатување

 

Викивести

 

Викивидови

 

Викиречник

 

Википодатоци

 

Медија-Вики

 

Викифункции