Wp/aln/Tirana

< Wp‎ | aln
Wp > aln > Tirana

Tirana asht kryeqyteti i Shqipnisë. Tirana ki 520,000 banoreve, dhe Tirana asht qyteti i madh në Shqypnise. Historia e Tiranës daton që nga era ilire, por përmendja e parë e Tiranës asht bërë në vitet 1300 nga Venedikasit.

Tirana