Wp/aln/Rusia

< Wp‎ | aln
Wp > aln > Rusia

Rusia, zyrtarisht Federata Ruse, asht vendi i shtrimë n'Evropën lindore dhe përgjatë tanë pjesës veriore t'Azisë. Asht vendi ma i madh në botë përnga territori.