Wp/aln/Ibrahim Rugova

< Wp‎ | aln
Wp > aln > Ibrahim Rugova

Ibrahim Rugova ka qenë shkrimtar, studiues letrar dhe kryetari i parë i Kosovës prej vjetit 1992 deri në vdekje me 2006. Njihet për qëndresën e tij paqësore.

Ibrahim Rugova