Wp/aln/Hinduizëm

< Wp‎ | aln
Wp > aln > Hinduizëm

Hinduizmi asht feja mbizotnuese n'Azinë Jugore. Asht e përbame prej traditave të gjithllojshme dhe nuk ka themelues të vetëm. Shpesh njihet si feja ma e vjetër e botës.