Wp/aln/Gazmend Bërlajolli

< Wp‎ | aln
Wp > aln > Gazmend Bërlajolli

Gazmend Bërlajolli (le më 3 maj 1971, Pejë) asht gjuhtar, shkrimtar, përkthyes, botues dhe mësimdhanës shqiptar i Kosovës. Asht përkrahës i zhvillimit të gegnishtes letrare.