Wp/aln/Budizmi

< Wp‎ | aln
Wp > aln > Budizmi

Budizmi asht fe dhe filozofi e përbame prej disa lloje të traditave, besimeve dhe praktikave, kryesisht të mbështetuna në mësimet që i mvishen Sid'harta Gautamës, i njoftun si Buda.