Wp/aln/Atifete Jahjaga

< Wp‎ | aln
Wp > aln > Atifete Jahjaga

Atifete Jahjaga asht kryetarja e katërt dhe e tashme e Republikës së Kosovës. Asht grueja e parë dhe kandidati ma i ri dhe i pari jopartiak që zgjidhet në kët post. Ma parë, ajo ka shërbye si komandante policie.