Template:Wt/as/Main page header

ৱিকি অভিধানলৈ আদৰিছোঁ!
যিকোনো লোকে সম্পাদনা কৰিব পৰা
এখন মুক্ত অভিধান।
শনিবাৰ, ফেব্ৰুৱাৰী ২৪, ২০২৪, ০১:০২ (UTC)
অসমীয়া ভাষাৰ ৱিকি অভিধানত বৰ্তমান ৯৬ টা লেখা আছে।
পৃথিৱীৰ ১৭০টা ভাষাত ৱিকি অভিধান উপলব্ধ।

এই অভিধান নিৰ্মাণ তথা বিকাশ কৰাত আপুনিও বৰঙণি যোগাব পাৰে, আৰু আপোনাৰ পছন্দৰ শব্দসমূহ সংযোজন বা সম্পাদনা কৰিব পাৰে।

বিশ্বৰ যিকোনো শব্দৰ শুদ্ধ অৰ্থ সকলোলৈকে বিনামূল্যে উপলব্ধ কৰাৰ প্ৰয়াসেৰে এই আন্তৰ্জাতিক আৰু বহুভাষিক প্ৰকল্পৰ সূচনা কৰা হৈছে। পৃথিৱীৰ বিভিন্ন স্বেচ্ছাসেৱক লেখকে বিভিন্ন স্থানৰ পৰা নিজৰ নিজৰ অৰ্হতা অনুসৰি কোনো বিষয়ত অৱদান দি বিভিন্ন ভাষাত ৱিক্স্যনেৰী প্ৰতিষ্ঠা কৰিছে।

এই ৱিক্স্যনেৰীত শব্দৰ শুদ্ধতা আৰু নিৰপেক্ষতাৰ ওপৰত অতিশয় গুৰুত্ব আৰোপ কৰা হয়। বিশ্বৰ যিকোনো স্থানৰপৰা যিকোনো মানুহে ইণ্টাৰনেটৰ জৰিয়তে বিনামূল্যে যিকোনো ৱিক্স্যনেৰীৰ পৰা জ্ঞান আহৰণ আৰু উপভোগ কৰিব পাৰে। “ৰাইজৰ দ্বাৰা ৰাইজৰ বাবে” সংকলিত এই ৱিক্স্যনেৰীক থোৰতে “গণবিশ্বঅভিধান” বুলিব পাৰি।

ৱিক্স্যনেৰীৰ বাহিৰেও ৱিকিমিডিয়াৰ তত্বাৱধানত ৱিকিপিডিয়া (ৱিকি-বিশ্বকোষ), ৱিকিনিউজ (ৱিকিবাতৰি) আদি বিভিন্ন সহ উদ্যোগৰ মুক্ত জ্ঞানবিতৰণৰ এই অভিনৱ প্ৰয়াসে আজি এক গণ আন্দোলনৰ ৰূপ লৈছে।